HYBRiD WM8650 UBEROID 1.3.0 v3.1.7z

HYBRiD WM8650 UBEROID 1.3.0 v3.1.7z
Rozmiar 142,0 MB
Uniwersalny firmware HYBRiD_WM8650_UBEROID_1.3.0_v3.1 - Android 2.2 Froyo, kernel 2.6.32, build 1.3.0.

Jak wynika z postów na wielu forach, chińskie tablety miewają problemy z obsługą WiFi. Ściślej mówiąc: często wogóle nie chcą się łączyć z AccessPointami, pomimo, że je widzą. Nie do końca wiadomo, czy problem leży w sprzęcie, czy w modułach jajka, czy też po obu stronach. Faktem jest, że bardzo wielu użytkowników na to narzeka.

Miałem problem jak wyżej ze świeżo zakupionym tabletem 7" MID PC, wyposażonym w procesor WonderMedia 8650, 2GB ROM i 256MB RAM z dodatkową (30-pinową) przejściówką 2xUSB i 1xEthernet (oraz niebieską diodą sygnalizującą zasilanie, co czasem jest istotne). Jednym słowem taki tablet, jakimi zalane jest obecnie Allegro, w cenie 280-330zł, w zależności od dodatkowego wyposażenia.
Ponieważ dostałem od sprzedawcy (z Allegro, a jakże) wolną rękę w kwestii prób uzdrowienia tabletu, zacząłem kombinować z różnymi firmware-ami. Po kilkunastu próbach (jakieś dwa tygodnie codziennych testów) trafiłem na firmware, na którym WiFi działa niemal w 100%. Piszę "niemal", ponieważ czasami urządzenie nie chce się łączyć automatycznie, mimo zapisanej konfiguracji; wystarczy jednak wtedy wyłączyć i ponownie włączyć WiFi oraz ewentualnie wskazać danego AP-ka. Ważne jednak, że zawsze się udaje, zwłaszcza w porównaniu z oryginalnym softem, na którym połączenie nie działa wcale.

Firmware UBEROID, oprócz działającego WiFi, ma jeszcze jedną zaletę: ładuje się bardzo szybko - zaledwie ok. 70-80 sekund.

Nie należy przejmować się wyglądem ekranu na obrazku poniżej. Launcher ADW jest po prostu standardowo uruchomiony. Bez problemu można go oczywiście zmienić na inny :)

INSTALACJA.
Archiwum należy rozpakować do głównego katalogu na kartę microSD, a następnie uruchomić (Winda) plik CHANGER.BAT, w celu wybrania właściwego modelu tabletu (patrz obrazek powyżej). W przypadku niewłaściwego wyboru, załadowanie firmware-u może zakończyć się co najwyżej niedziałającym którymś z podzespołów (np. ekran dotykowy nie będzie reagował na dotyk ;)) lub niemożnością uruchomienia systemu. Nie należy się tym przejmować, tylko ponownie wybrać odpowiedni model (CHANGER.BAT) - w moim przypadku opcja "2".
Kartę należy włożyć do wyłączonego urządzenia, a następnie je włączyć. Sprzęt rozpozna firmware na karcie i rozpocznie automatyczne flash-owanie, czego wynikiem będą komunikaty na ekranie. Ładowanie trwa ok. 3-4 minut.
Po zakończeniu na dole pojawi się czerwony napis nakazujący wyjęcie karty. Po jej usunięciu urządzenie zrestartuje się automatycznie.
Pierwszy start z nowym firmware-m trwa nieco dłużej, za to po jego załadowaniu i skonfigurowaniu WiFi można się cieszyć (wreszcie) dostępem do sieci :)

Po pomyślnym s-flash-owaniu Należy pamiętać o skasowaniu firmware-u z karty, ponieważ w przeciwnym wypadku urządzenie zostanie znowu prze-flash-owane w przypadku jej ponownegoi użycia ;)

UWAGA!
FLASH-OWANIE SPOWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANYCH Z URZĄDZENIA!
WPRAWDZIE PRZEKONAŁEM SIĘ, ŻE TABLETY TRUDNO ZEPSUĆ PODCZAS FLASH-OWANIA (NAWET NIEWŁAŚCIWYM SOFTEM), ALE MIMO WSZYSTKO ZALECAM OSTROŻNOŚĆ!
WSZYSTKIE CZYNNOŚCI WYKONUJESZ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • klimatyzatory.htw.pl